Zespół Iby

Jesteśmy terapeutkami i trenerkami. Nasza specjalizacja to łączenie umiejętności psychologicznych z wiedzą o ciele i ruchu. Legitymujemy się certyfikatami Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Tańcem i Ruchem, pracujemy pod superwizją, kierujemy się Kodeksem Etycznym PSPTiR. Rozwijamy się uczestnicząc w szkoleniach na całym świecie. Praca jest naszą pasją. Prowadząc terapię, szkolenia i warsztaty, dzielimy się nią od 15 lat.
kasia1a

Katarzyna Dańska


501 637 844
kasia@terapiatancem-iba.pl

Jestem certyfikowaną terapeutką tańcem, i certyfikowaną analityczką ruchu w metodzie Laban/Bartenieff. Prowadzę terapię indywidualną, sesje Ruchu Autentycznego, uczę świadomości i języka ruchu.
Czytaj więcej …

Oprócz spotkań indywidualnych, terapeutycznych i w zakresie rozwoju ekspresji ciała, pracuję z  grupami na Dziennym Oddziale Leczenia Nerwic Przychodni WAT. Grupy prowadziłam też przez 5 lat w Centrum Onkologii w Warszawie. Jestem wykładowczynią na kierunku Somatyka w Tańcu i Terapii na Akademii Muzycznej w Łodzi. Współpracowałam z UMFC oraz Akademią Pedagogiki Specjalnej w Warszawie

Ukończyłam 4-letnie szkolenie w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem, studiowałam Kestenberg Movement Profile w Centrum für Tanz&Therapie w Monachium, oraz analizę języka ruchu Laban/Bartenieff w programie Laban/Bartenieff Institute of Movement Studies w Tel Awiwie, uzyskując uprawnienia CMA – Certyfikowanej Analityczki Ruchu. Szkoliłam się także w Ruchu Autentycznym, zyskując dyplom Institute for Integrative Bodywork and Movement Therapy.

Z potrzeby działań społecznych, przez wiele lat byłam przewodniczącą zarządu Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Tańcem i Ruchem.

Od wielu lat rozwijam się i pracuję w tych obszarach ekspresji ruchowej, które wiążą ruch z myśleniem, emocjami i indywidualnymi historiami. To podejście widzę jako drogę od ograniczających przekonań i nawyków, do wolności wyboru. Drogę od znanych fragmentów, do poczucia pełni. Głęboko wierzę, że ruch, taniec wydobywają z nas czułość i dobro. Mam na myśli tę czułość, o której pisze Olga Tokarczuk, nazywając ją najskromniejszą odmianą miłości. Bycie blisko swojego ciała, zbliża nas do swojej prawdy. Do tego, co popularnie nazywa się byciem sobą.

Na ścieżkę tańca weszłam jako córka tancerki. Zanim dowiedziałam się, że najważniejszy taniec to ten, którego odbiorcami jesteśmy my sami, zawodowo tańczyłam w teatrze i na scenie. Prywatnie pasjonuje mnie architektura i kuchnia roślinna. Mam słabość do sklepików muzealnych.

Izabela Guzek

Izabela Guzek


600 390 008
izabela@terapiatancem-iba.pl

Jestem certyfikowaną psychoterapeutką i superwizorem terapii tańcem i ruchem, psychologiem. Pracuję z dziećmi i rodzinami. Prowadzę terapię z dorosłymi, sesje Ruchu Autentycznego i warsztaty rozwojowe.
Czytaj więcej …

Posiadam doświadczenie w pracy z dorosłymi z zaburzeniami psychicznymi, pracuję min. z osobami doświadczającymi trudności emocjonalnych i w budowaniu relacji, cierpiącymi z powodu depresji, blokad w ciele, zaburzeń psychosomatycznych. Prowadzę terapię z dziećmi z problemami emocjonalnymi, zaburzeniami odżywiania i zaburzeniami rozwojowymi. Pracuję terapeutycznie na Oddziale Psychiatrii Dziecięcej w Centrum Zdrowia Dziecka, a także w Szkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 38. Przez 5 lat prowadziłam terapię tańcem i ruchem z osobami dorosłymi z autyzmem w Fundacji Synapsis. Pracuję z grupami prowadząc warsztaty rozwoju osobistego metodami terapii tańcem i ruchem i Ruchu Autentycznego.

Ukończyłam 4-letnie szkolenie w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem, psychologię kliniczną w SWPS, szkołę trenerów w Grupie TROP. Szkoliłam się w metodzie Ruchu Autentycznego uzyskując dyplom Institue for Integrative Bodywork and Movement Therapy. Jestem jedyną w Polsce absolwentką 2-letniego Kursu „Ways of Seeing” dr Suzi Tortory dedykowanego pracy z dziećmi i rodzinami.

Prowadzę superwizję i szkolenia dla specjalistów. Uczę studentów Uniwersytetu Warszawskiego na wydziela Pedagogiki, a także na APS na kierunku Arteterapia. Uczyłam studentów Polskiego Instytutu Psychoterapii Tańcem i Ruchem.

Działam na rzecz społeczności terapeutów, przez 6 lat zasiadałam w Zarządzie Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Tańcem i Ruchem, a obecnie jestem członkiem Zarządu European Dance Movement Therapy Association.

Jestem współautorką książek: „Psychoterapia tańcem i ruchem. Teoria i praktyka” oraz „Psychoterapia tańcem i ruchem. Terapia indywidualna i grupowa.”

Towarzysząc uczestnikom warsztatów i pacjentom często widzę i słyszę jak ten rodzaj pracy pomaga im poczuć siebie pełniej, być ze sobą w żywym kontakcie. Uważam to za wyjątkową wartość pracy angażującej ciało i ekspresję. Fascynuje mnie to jak wiele komunikuje ciało i jak można w twórczym ruchu poznać i zintegrować swoje odczucia, emocje i myśli. Prywatnie praktykuję jogę, regeneruję się w otoczeniu natury, uwielbiam podróżować i odkrywać nowe miejsca.