Zdjęcie przedstawia Katarzyna Dańska

Katarzyna Dańska

Jestem certyfikowaną terapeutką tańcem i ruchem po czteroletnim szkoleniu w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem, a także certyfikowaną analityczką ruchu w podejściu Laban/Bartenieff. Studiowałam Kestenberg Movement Profile w Centrum für Tanz&Therapie w Monachium, analizę języka ruchu Laban/Bartenieff w programie Laban/Bartenieff Institute of Movement Studies w Tel Awiwie, oraz Ruch Autentyczny, zyskując dyplom Institute for Integrative Bodywork and Movement Therapy.

Pracuję z  grupami na Dziennym Oddziale Leczenia Nerwic Przychodni WAT. Grupy prowadziłam też przez 5 lat w Centrum Onkologii w Warszawie. Jestem wykładowczynią na kierunku Somatyka w Tańcu i Terapii na Akademii Muzycznej w Łodzi. Uczyłam także w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie i w Szkole Terapii Seksualnej prof. Lwa-Starowicza. W Ibie prowadzę terapię indywidualną, Ruch Autentyczny, sesje świadomości ciała, uczę języka ruchu. Z potrzeby działań społecznych, przez wiele lat byłam przewodniczącą zarządu Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Tańcem i Ruchem.

Od wielu lat rozwijam się i pracuję w tych obszarach ekspresji ruchowej, które wiążą ruch z myśleniem, emocjami i indywidualnymi historiami. To podejście widzę jako drogę od ograniczających przekonań i nawyków, do wolności wyboru. Drogę od znanych fragmentów, do poczucia pełni. Głęboko wierzę, że ruch, taniec wydobywają z nas czułość i dobro. Mam na myśli tę czułość, o której pisze Olga Tokarczuk, nazywając ją najskromniejszą odmianą miłości. Niemal codziennie w swojej pracy jestem świadkiem tego, że bycie blisko swojego ciała, zbliża nas do swojej prawdy. Do tego, co popularnie nazywa się byciem sobą.

Na ścieżkę tańca weszłam jako córka tancerki. Zanim dowiedziałam się, że najważniejszy taniec to ten, którego odbiorcami jesteśmy my sami, zawodowo tańczyłam w teatrze i na scenie. Prywatnie pasjonuje mnie architektura i kuchnia roślinna. Mam słabość do sklepików muzealnych. Katarzyna Dańska

Kontakt ze mną

      kasia@terapiatancem-iba.pl
501 637 844

Nasz Zespół

Izabela Guzek


600 390 008
izabela@terapiatancem-iba.pl

Jestem certyfikowaną psychoterapeutką i superwizorem terapii tańcem i ruchem, psychologiem. Pracuję z dziećmi i rodzinami. Prowadzę terapię z dorosłymi, sesje Ruchu Autentycznego i warsztaty rozwojowe.