WYTAŃCZAJĄC JĘZYK CIAŁA-Grupa LABAN BARTENIEFF: poranki środowe, od 4.10.17

Dla osób, które chcą doświadczyć i poznawać bogactwo języka ruchu i pogłębiać świadome życie w ciele. Startuje Grupa poranna w środy od 4 października Szczegóły poniżej

Poranne środy 9.30-11.30, ul.Krasińskiego 35A (niedaleko Pl. Wilsona, studio AnyaJoga), od 4 października do 28 marca

Podczas 20 spotkań ugruntujemy i poruszymy obszary:

Będziemy się dużo i bardzo różnorodnie świadomie, ale i spontanicznie poruszać, odkrywając, co służy każdej osobie na poziomie ciała, emocji i relacji. Będziemy szukać nowych ruchów zgodnych z intencją i naturalnym przepływem. Stworzymy okazję do zatańczenia z każdym tematem, który przyjdzie i na który będzie można spojrzeć z innej perspektywy, „myśląc” bez wysiłku. Będziemy się otwierać na bogactwo odkryć związanych z rożnymi aspektami ruchu. Poznamy m.in. ruchowe wzorce rozwojowe, zatańczymy w swojej osobistej przestrzeni i przestrzeni innych osób, poznamy cechy ruchu i tematy obecne i w samym ruchu i w życiu i poodkrywamy związek między nimi.
Każde zajęcia będą obejmowały:
– przyjemną, naturalną rozgrzewkę na bazie Bartenieff Fundamentals
– doświadczenie wybranej kategorii ruchu w ujęciu Labana
– doświadczenie ruchu i uważne świadkowanie drugiej osobie
– będziemy bawić się zarówno z improwizacją jak i ze strukturą fraz
Co zrobić, aby wziąć udział w grupie: Aby wziąć udział w grupie ważna jest otwartość na doświadczanie i zaciekawienie sobą i drugim człowiekiem. Pracujemy w atmosferze, że nikt nic nie musi, że nie ma złego ani dobrego ruchu, póki nikomu on nie szkodzi. Zapraszam te osoby, które już brały udział w podobnej praktyce ruchu. I te dla których jest to nowy temat. Te osoby zapraszam do kontaktu telefonicznego i na 2-3 spotkania wprowadzające przed udziałem w grupie.Koszt: 1400 pln w przypadku jednorazowej płatności do 02.10.17 (20 spotkań, po dwie godziny). W przypadku trudnej sytuacji jest możliwość indywidualnego umówienia się na płatność ratami. Miejsce na grupie rezerwuje przedpłata w wysokości 300pln, jest ona zwrotna do 2.09.17 i wchodzi w skład całej opłaty. Nie jest to kwota dodatkowa. Rezerwacja udziału na Grupie odbywa się przez zgłoszenie drogą e-mail oraz konsultację telefoniczną lub przez skype . Liczba miejsc ograniczona. Uczestnicy otrzymują w trakcie zajęć materiały warsztatowe do własnego wykorzystania w celach zawodowych. Wydawane są Zaświadczenia o udziale w Grupie wraz z ilością godzin i opisaniem zawartości merytorycznej Programu.
Laban Bartenieff Movement System (LBMS) wspiera połączenie między ciałem, emocjami a umysłem. Jest językiem ruchu, pierwszym i obecnym przez całe życie. Zrozumienie go poprawia jakość życia w aspektach: relacji, emocji, uwolnienia się od ograniczających przekonań, myśli. LBMS pozwala poznać tzw indywidualny podpis ruchowy i poszerzyć rozumienie siebie o perspektywę tego, co wyraża się poprzez ciało. Tego jak różne strategie, nawyki (te uświadomione i nieuświadomione) wpływają na różne obszary życia zawodowego i osobistego. Indywidualny podpis ruchowy ujmuje się w czterech podstawowych komponentach pozostających ze sobą w nieustannej relacji: Ciało (Body), Dynamiczne Jakości Ruchu (Effort), Kształt (Shape), Przestrzeń (Space) . Odpowiadają one kolejno za doświadczenie, emocje, relacje i myślenie. Dotyczą one ekspresji, zorientowania na wykonywanie zadań, kontaktu ze sobą i z innymi, relacji między wydatkowaniem energii, wysiłkiem, pracą, mobilizacją, a odpoczynkiem, regeneracją.

Prowadzenie, kontakt, zapisy: Aga Sokołowska 604 537 533, agnieszka@terapiatancem-iba.pl