+48 600 390 008  ​kontakt@terapiatancem-iba.pl

Ośrodek Terapii Tańcem i Ruchem Iba

Praca z ciałem. Jak to robią terapeuci tańcem i ruchem?

Fundamentalne aspekty cielesności. Szkolenie w stałej grupie, on-line.
8 spotkań w poniedziałki, 14.10 - 9.12.2024 (z przerwą 11.11)

Jak to robią terapeuci tańcem i ruchem, czyli odkrywanie fundamentalnych aspektów cielesności w ruchu

Na tym szkoleniu nie będziesz trenować swojego ciała. Będziesz je poznawać w żywym doświadczeniu i w refleksji.  W uniwersalnych aspektach cielesności odkryjesz swoje unikalne wzorce, wyznaczane przez aktualny nastrój, nawyki i doświadczenia życiowe. Terapeuci tańcem i ruchem tworzą przestrzeń, podsuwają tematy, dają wskazówki, ale ostatecznie tobie zostawiają wolność do własnych eksploracji fizycznych i znajdowania osobistych znaczeń. Jest to podejście, w którym praca z ciałem wykracza dalece poza doświadczenie ciała, stając się doświadczeniem człowieka jako całości. Uznajemy także wartość grupy, jej stałość, która sprzyja otwarciu i pozwala dostrzegać i własną indywidualność i uniwersalność doświadczenia bycia w ciałach, bycia ciałem.

Na tym szkoleniu uczysz się przez własne doświadczenie

✔ Poznasz fundamentalne elementy pracy z ciałem w podejściu terapii tańcem i ruchem: dynamiczna mapa ciała, oddech, odczucie ciężaru, napięcie, połączenia w ciele, granice ciała, uwrażliwianie sensoryczne
✔ Zanurzysz się w doświadczaniu i rozwijaniu różnych aspektów swojej cielesności
✔ Będziesz odkrywać własne wzorce w ciele i odkrywać ich osobiste znaczenia
✔ Będziesz wymieniać się odkryciami i refleksjami z innymi uczestnikami
✔ Poznasz podstawę teoretyczną fundamentalnych elementów pracy z ciałem i ich praktyczne zastosowanie  we wspieraniu innych ludzi

Prowadzące

Katarzyna Dańska

Jestem certyfikowaną analityczką ruchu w podejściu Laban/Bartenieff i terapeutką tańcem i ruchem. Od lat praktykuję rożne formy ruchu – kontakt improwizację, Gaga, Ruch Autentyczny. Doświadczenie własnej cielesności często ujmuję w słowo – soczystość, które oddaje wrażenie gęstości i pulsującego życia w moich tkankach.
Czytaj więcej ...

Izabela Guzek

Jestem psycholożką, psychoterapeutką i superwizorką terapii tańcem i ruchem. Po raz pierwszy doświadczyłam niezwykłego wpływu ciała na umysł praktykując jogę i od wielu lat jestem wierna tej ścieżce, ale też z przyjemnością oddaję się swobodnemu ruchowi w tańcu. Czując swoje ciało czuję siebie i doświadczam przepływu życiowej energii.
Czytaj więcej ...

Organizacja

8 spotkań on-line w poniedziałki, ​14.10 - 9.12.2024 (z przerwą 11.11), w godz. 18.00-19.45. Pomiędzy spotkaniami inspirujące i ugruntowujące ćwiczenia do praktyki własnej.

Spotkania będą odbywać się na platformie Zoom. Ze względu na doświadczeniowy i interakcyjny charakter szkolenia, zapraszamy z włączonymi kamerkami. W przypadku trudności technicznych lub nieobecności, uczestnicy mogą skorzystać z nagrania spotkania. Zaświadczenie o odbyciu Szkolenia otrzymają uczestnicy obecni na nie mniej niż 5 spotkaniach na żywo.

 

Inwestycja – 850 zł, w tym 150 zł zaliczki rezerwującej miejsce na Szkoleniu, płatnej na konto wskazane w wiadomości potwierdzającej miejsce. W przypadku rezygnacji nie później niż na 7 dni przed terminem rozpoczęcia zajęć, wpłata zostaje zwrócona w całości. W przypadku rezygnacji po tym terminie, ale przed rozpoczęciem Szkolenia, zwrot pomniejszony jest o koszty rezerwacji miejsca w wysokości 150 zł.  W przypadku rezygnacji ze Szkolenia w trakcie jego trwania, wpłata jest bezzwrotna. 

Dodatkowe informacje:
Tel. 600 390 008, e-mail: izabela@terapiatancem-iba.pl 

Zapisy przez formularz

KLIKNIJ I WYPEŁNIJ FORMULARZ

Najbliższe szkolenia

Kurs technik terapii tańcem i analizy ruchu

09.2023 - 04.2024 oraz 11.2023 - 05.2024 Warszawa

​Na tym kursie rozwiniesz umiejętność kreatywnego wykorzystywania ruchu, tańca i świadomości ciała w pracy z ludźmi.

​Czytaj więcej ...
​Praca z ciałem. Jak to robią terapeuci tańcem i ruchem?

14.10 - 9.12.2024, on-line

​Fundamentalne elementy pracy z ciałem w podejściu terapii tańcem i ruchem.

​Czytaj więcej ...
Ciało i ruch w pracy z emocjami

30.10 - 18.12.2024. On-line.

​Emocje się czuje. A czucie dotyczy ciała. Dlatego przez ciało i ruch możemy wpływać na przeżywanie emocji i znaleźć klucz do ich zrozumienia.

​Czytaj więcej ...
Laban dla dzieci. Ruch kreatywny we wspieraniu rozwoju

Marzec-maj 2025, Warszawa

​Poznaj model projektowania zajęć rozwojowych dla dzieci w oparciu o tematy ruchowe Labana i techniki terapii tańcem.

​Czytaj więcej ...
Pamięć ciała

Termin wkrótce. On-line

​Czy jest Pamięć Ciała? Jak z nią pracować metodami psychoterapii tańcem i ruchem i Laban/Bartenieff?

​Czytaj więcej ...