SZKOLENIE Z ZASTOSOWANIA TECHNIK TERAPII TAŃCEM I RUCHEM W PRACY Z GRUPAMI 21-22.10.2017

Szkolenie skierowane jest do osób pracujących z grupami, pracowników ośrodków pomocy społecznej, warsztatów terapii zajęciowej, szpitali psychiatrycznych, terapeutów zajęciowych, choreoterapeutów, arteterapeutów, psychoterapeutów, trenerów, psychologów.

Uczestnicy szkolenia dowiedzą się w jaki sposób komunikacja niewerbalna i zbudowane na niej doświadczenia taneczno-ruchowe mogą być pomocne w poznawaniu siebie, uruchamianiu przepływu i budowaniu spójności grupy. Przyjrzą się procesom zachodzącym w grupie i wzmocnią swoje umiejętności prowadzenia grupy w oparciu o sygnały niewerbalne. Szkolenie jest praktyczne, oparte na uczeniu się poprzez doświadczenie i w odniesieniu do konkretnych sytuacji zawodowych. Nie jest wymagane doświadczenie taneczne, ale ważna jest otwartość na pracę opartą na doświadczaniu i praktyce.

Korzyści
Uczestnicy szkolenia
– poznają elementy terapii tańcem i ruchem użyteczne w pracy z grupami
– poszerzą swoje kompetencje o ćwiczenia i metody bazujące na ruchu, komunikacji niewerbalnej, pracy z ciałem i twórczej ekspresji
– wzmocnią swoje umiejętności prowadzenia grupy w oparciu o sygnały niewerbalne
– pogłębią swoją wiedzę o procesach zachodzących w grupie
– dowiedzą się jakie są podstawowe założenia i czynniki leczące w psychoterapii tańcem i ruchem
– poznają techniki użyteczne w integracji grupy i witalizacji

Program
1. Czym jest psychoterapia tańcem i ruchem – wprowadzenie.
2. Struktura – jak rozpoczynać, rozwijać i kończyć zajęcia.
3. Rozwijanie świadomości ciała i zaangażowania w ruch w grupie – przykładowe doświadczenia i ich omówienie.
4. Możliwości integrowania uczestników i budowania spójności grupy bazujące na technikach niewerbalnych – przykładowe doświadczenia i ich omówienie.
5. Struktura Marian Chace i możliwości jej zastosowania.
6. Witalizacja, Rytm, Ekspresja, Spójność – wybrane czynniki leczące w pracy grupowej, czym są, jak z nimi pracować i jak je rozwijać.
7. Praktyka zdobytych umiejętności – prowadzenie grupy w oparciu o poznane metody pracy.
8. Omówienie procesów zachodzących w grupie. Odniesienie do specyfiki grup z jakimi pracują uczestnicy szkolenia i ewentualnych trudności.

Uczestnicy warsztatu otrzymują materiały szkoleniowe i zaświadczenia.

Termin: 21.10.2017, godz. 10-18 sobota, 22.10.2017, godz.10-14 niedziela

Miejsce: Warszawa, ul. Szaflarska 9a (www.zdrowiejtu.pl)

Prowadząca: Izabela Guzek

Koszt: 390 zł przy wpłacie całej kwoty do 25 września lub przy zgłoszeniu wspólnym (2 osoby lub więcej), po tym terminie 460 zł od uczestnika/uczestniczki. Zniżki nie sumują się.
Istnieje możliwość zorganizowania szkolenia zamkniętego dla osób z jednego miejsca pracy i indywidualnego ustalenia ceny.

Rezerwacją miejsca jest wpłata zaliczki 150zł lub całej kwoty po wcześniejszym zgłoszeniu uczestnictwa telefonicznie lub mailowo. Możliwość zwrotu zaliczki w przypadku rezygnacji do 7 października 2017, po tym terminie zaliczki nie będą zwracane.

Kontakt i zapisy: Izabela Guzek – Tel: 600 390 008; e-mail: izabela@terapiatancem-iba.pl

Opinie uczestników poprzednich edycji:

„Dziękuję za wspaniałą atmosferę na szkoleniu oraz bardzo profesjonalne podejście do tematu. Szkolenie tak naprawdę dotknęło tematu, ale to wystarczyło, aby uświadomić mi jakie ruch i taniec dają możliwości terapeutyczne.”

„Bardzo dużo poziomów doświadczania, bardzo dużo informacji, ciekawe doświadczenia w ćwiczeniach – cenne. Akceptująca grupa.”

„Bardzo inspirujące w pracy nad sobą i w pracy z grupą”

„Szkolenie było bardzo ciekawie poprowadzone przez P. Izę. Dzięki udziałowi w tym szkoleniu mogę zastosować przekazaną wiedzę w pracy z osobami niepełnosprawnymi umysłowo i chorującymi psychicznie. W takim szkoleniu brałam udział po raz pierwszy.” J. Dembińska