STAŁE/ZMIENNE. ON-LINOWE TAŃCZENIE JĘZYKA RUCHU LABAN/BARTENIEFF. WSTĘP WOLNY

Będziemy na tym spotkaniu poruszać się różnie. Bo Laban/Bartenieff to przymierzanie się do różnej ekspresji. Do różnej dynamiki, kształtów, kierunków w przestrzeni.

Będziemy odnosić się szczególnie do tematu Stałe/Zmienne, który po wspólnej rozgrzewce i prowadzonej eksploracji tanecznej, będziesz łączyć z osobistymi/uniwersalnymi wątkami, które wyłonią się dla ciebie z ruchu.

Ruch bowiem to dialog ciała i umysłu. Narracja ciała często coś wyjaśnia, dopowiada, albo pokazuje coś nowego. Inny fragment.

Stałe/Zmienne jest jednym z Tematów Ruchowych, które ujmują nasz ruch, ale i nasze życiowe doświadczenia jako rozpięte w dynamicznej przestrzeni pomiędzy fundamentalnymi Dualnościami, np. Wewnątrz/Zewnątrz, Stabilne/Mobilne, Działanie/Regeneracja, Funkcja/Ekspresja. W ruchu możemy odnaleźć się w tej rozpiętości i sprawdzić, co jest w nas żywe, co chcemy wzmocnić.

Dla Kogo ?

Spotkanie jest dla osób, które wyrażają się lub chcą się wyrażać przez ruch, które chcą zanurzania się w czucie i mądrość ciała. Albo po prostu chcą się kreatywnie poruszać, roztańczyć w strukturze prowadzonej przez doświadczoną nauczycielkę języka ruchu Laban/Bartenieff i certyfikowaną terapeutkę tańcem i ruchem.

Prowadząca

Katarzyna Dańska – Jestem certyfikowaną analityczką języka ruchu Laban/Bartenieff i certyfikowaną terapeutką tańcem i ruchem. Pracuję z terapeutycznie z grupami na Dziennym Oddziale Nerwic i indywidualnie w Ośrodku Terapii Tańcem i Ruchem Iba. Uczę studentów Somatyki w Tańcu i Terapii na Akademii Muzycznej w Łodzi. Kiedyś tańczyłam na scenie. Potem odkryłam, że najbardziej lubię tańcem myśleć i rozmawiać. Ze sobą i z innymi.

Kiedy

Spotkanie będą odbędzie się w czwartek, 10 grudnia 2020, w godz. 19.00-20.15. na Zoomie. Przed spotkaniem otrzymasz link i zasady praktyki ruchowej w formule on-line.

Jak

Spotkanie będzie miało określoną strukturę opierającą się na sposobach pracy w języku ruchu Laban/Bartenieff i terapii tańcem i ruchem: rozgrzewkę, eksploracje różnych elementów ruchowych, rysowanie intuicyjne, indywidualny ruch, spotkania w parach, w grupie. 

W formule on-line masz wybór bycia widzianym, albo poruszania się poza okiem kamery. Ważniejsze jest tu bycie przy sobie, czucie, które patrzenie często tłumi. 

Spotkanie jest nieodpłatne

Zgłoszenia przez Formularz

    KALENDARZ WYDARZEŃ

    Chcesz informacji o podobnych wydarzeniach?