RUCH AUTENTYCZNY- SESJE INDYWIDUALNE. OD 10.07.2017

Ruchu Autentyczny jest sposobem skontaktowania się z tą częścią ciebie, która na co dzień pozostaje niewidoczna, nieświadoma. Jest zaproszeniem do podroży w głąb twojej natury, przeżyć, przekonań, zapomnianych historii, fantazji, wewnętrznych konfliktów, które wyrażają się w spontanicznym ruchu. Możesz pracować także nad konkretnym obszarem swojego życia, relacją, pytaniem, dopełniając świadome rozumienie o nieświadome motywacje. Możesz także poświęcić uwagę powracającym w snach motywom, albo przyjść z konkretnym snem, który jest dla ciebie ważny, niepokojący albo zagadkowy.

Jak to wygląda: na każdym spotkaniu będziesz zaproszony/a do poruszania się z zamkniętymi oczami. Towarzyszyć ci będzie świadek, którego zadaniem jest wspierać cię swoją nieoceniającą uwagą i dbać o Twoje bezpieczeństwo. Będziesz zaproszony/a do opisania, narysowania i wreszcie opowiedzenia o swoim ruchu. Będziesz zaproszony/a do wysłuchania świadka, który opowie ci, co przeżywał, kiedy towarzyszył Twojemu ruchowi.

Ruch: W Ruchu Autentycznym dążymy do stanu, w którym jesteśmy poruszani (emocją, fizycznym impulsem, myślą). Często wymaga to praktyki. Początkowo możesz czuć się onieśmielony/a, kontrolujący/a swój ruch. To naturalne. I autentyczne. Onieśmielenie, lęk też mogą być punktem wyjścia. W Ruchu Autentycznym nie ma ruchu dobrego złego, ładnego czy brzydkiego. Opisujemy go bez estetycznych kategorii i ocen.

Świadek: jest osobą wyszkoloną w metodzie i praktykującą Ruch Autentyczny (indywidualne, wakacyjne sesje Ruchu Autentycznego prowadzi Katarzyna Dańska). Świadek śledzi własne doznania, emocje i myśli, które inspirowane są ruchem osoby poruszającej się. Opisane przez świadka przeżycia mogą dopełnić twoje doświadczenie i pogłębić jego zrozumienie.

Ruch Autentyczny jest metodą, z której skorzystasz szczególnie gdy:

· wybierasz ekspresję uważną, głęboko zakorzenioną w wewnętrznej prawdzie, w tym, co tobą powoduje, a pozostaje nieświadome

· inspiruje cię psychologia C.G.Junga i jego przesłanie, że psychika dąży do pełni

· dobrze odnajdujesz się w ciszy i cenisz wolność od projekcji, ocen i oczekiwań

· jesteś entuzjastą mindfulness, który woli mieć wybór – ruch czy bezruch

PRZECZYTAJ WIĘCEJ o metodzie

Sesja: Sesja trwa 50 minut. W okresie wakacyjnym zapraszamy Cię także na sesje poranne. Koszt 1 sesji: 100 zł . Koszt 5 sesji: 400 zł.

Zapisy i dodatkowe informacje: kasia@terapiatancem-iba.pl