Zdjęcie przedstawia fragment ciała
  •  

OBRAZ CIAŁA
Ucieleśnione szkolenie on-line dla terapeutów i osób pracujących w podejściu ciało/umysł.

Obraz Ciała – terapia i rozwój.

CZYM JEST OBRAZ CIAŁA

Body Image, czyli Obraz Ciała to więcej niż mentalne wyobrażenie, czy wizerunek. To dynamiczny, uwewnętrzniony model własnej cielesności, na który składa się ciało, które odczuwamy (Body Self), przekonania, myśli i uczucia wobec ciała (Image Properties), oraz  ucieleśnione doświadczenie, zwaną pamięcią ciała (Body Memory). Ten trzyczęściowy model* jest jednym z teoretycznych modeli Body Image, który praktycznie eksplorowany jest w psychoterapii tańcem i ruchem.

Obraz Ciała wpływa na to, jak przeżywamy siebie. Nie jest nam dany raz na zawsze. A to oznacza, że można go zmieniać.

*Model opracowany przez Päivi Pylvänäinen.

PO CO PRACA Z OBRAZEM CIAŁA

Często pracuję z osobami, które wyróżniają tylko dwa stany swojego ciała – boli/nie boli. To osoby, które swoje ciała karzą, nadużywają. Które mają dla ciała pretensję, pogardę. Albo o nich zapominają. Dlatego, że nie chcą pamiętać. Wówczas przekonania, często wrogie uczucia wobec własnej cielesności, będą dominować Obraz Ciała zabarwiając go swoimi kolorami.

Dlatego tym, na co kładę nacisk w pracy z innymi jest rozwijanie czucia, ucieleśnianie się, a więc w Body Self. Zyskane w ten sposób pozytywne doświadczenia w ciele i poprzez ciało, tworzą nową relację z ciałem. Budzą ciekawość. Chęć zrozumienia. Z kolei odkrywanie ucieleśnionych wspomnień budzi czułość, którą kilka dni temu jeden z moich klientów podsumował – cyt.: „jesteśmy razem już 47 lat”. Dlatego właśnie pracy z Body Self i Body Memory poświecę to szkolenie.

METODY

Na szkoleniu Obraz Ciała spodziewaj się teorii, przykładów z praktyki i ćwiczeń, które z jednej strony pozwolą tobie doświadczyć obszarów Body Image, ale też będą konkretną ofertą do pracy z klientami.

Będziemy wspierać się metodami terapii tańcem i Ruchem i analizy języka ruchu Laban/Bartenieff.

PROWADZĄCA:

Katarzyna Dańska. Jestem certyfikowaną analityczką języka ruchu Laban/Bartenieff i certyfikowaną terapeutką tańcem i ruchem. Pracuję z grupami na Dziennym Oddziale Nerwic i indywidualnie w Ośrodku Terapii Tańcem i Ruchem Iba. Uczę studentów Somatyki w Tańcu i Terapii na Akademii Muzycznej w Łodzi. Przez wiele lat pracowałam w Centrum Onkologii prowadząc grupy dla kobiet po mastektomii. To wówczas zaczęłam zgłębiać temat Obrazu Ciała.

Szkolę się jeżdżąc po całym świecie, ale najwięcej uczę się od osób, które wcale nie chcą się poruszać i wcale nie chcą kontaktu ze swoim ciałem. Spotykamy się jednak, bo sesje ze mną są częścią programu terapeutycznego w którym uczestniczą. Początkowo są nieufni, lekceważący, przestraszeni. Szukając bezpiecznej ścieżki do ich cielesnej wrażliwości, odnajduję w nich ważnych nauczycieli.

Więcej o mnie…

ORGANIZACJA

Plan: sobota, 23 października 2021, godz.10.00 -13.00.

Spotkanie odbędzie się przez aplikację Zoom

Inwestycja:  190 zł przy wpłacie do 1.10.2021, potem 220 zł. Wpłata na konto podane w mailu potwierdzającym rezerwację miejsca. Do 7 dni przed szkoleniem wpłata zostaje zwrócona. Potem pomniejszona o 60 zł opłaty rezerwacyjnej.

Pytania i dodatkowe informacje: Kasia@terapiatancem-iba.pl, tel. 501 637 844

Zaświadczenia: Każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie ze wskazaną ilością godzin, tematyką i metodami szkoleniowymi, oraz materiały podsumowujące zawartość szkolenia.

FORMULARZ ZGŁOSZENIA NA SZKOLENIE OBRAZ CIAŁA -TERAPIA I ROZWÓJ

    KALENDARZ WYDARZEŃ


    •