Obraz Ciała. Ucieleśnione szkolenie dla terapeutów i osób pracujących w podejściu ciało/umysł.

OBRAZ CIAŁA

Obraz Ciała (Body Image) to więcej niż jego mentalne wyobrażenie. To dynamiczny, uwewnętrzniony model własnej cielesności, na który składa się ciało, które odczuwamy (Body Self), przekonania, myśli i uczucia wobec ciała (Image Properties), oraz  ucieleśnione doświadczenie, zwaną pamięcią ciała (Body Memory). Ten trzyczęściowy model* jest jednym z teoretycznych modeli Body Image, który praktycznie eksplorowany jest w psychoterapii tańcem i ruchem.

Obraz Ciała wpływa na to, jak przeżywamy siebie. Nie jest nam dany raz na zawsze. A to oznacza, że można go zmieniać.

Często pracuję z osobami, które wyróżniają tylko dwa stany swojego ciała – boli/nie boli. Które swoje ciała karzą, nadużywają. Które mają dla ciała pretensję, pogardę. Albo o nich zapominają. Nie chcą pamiętać.

Przekonania, często wrogie uczucia wobec własnej cielesności będą wówczas dominować Obraz Ciała zabarwiając go swoimi kolorami. Tym, w co inwestuję w pracy z pacjentami jest rozwijanie czucia, ucieleśnianie się, a więc w Body Self. Pozytywne doświadczenia w ciele i poprzez ciało tworzą nowe nową relację z ciałem. Budzą ciekawość. Chęć zrozumienia. Odkrywanie ucieleśnionych wspomnień z kolei budzi czułość, którą kilka dni temu jeden z moich klientów podsumował – cyt.: “jesteśmy razem już 47 lat”.

I właśnie pracy z Body Self i Body Memory poświecę to szkolenie.

Spodziewaj się trochę teorii, przykładów z praktyki i ćwiczeń, które z jednej strony pozwolą tobie doświadczyć obszarów Body Image, ale też będą konkretną ofertą do pracy z klientami.

*Model opracowany przez Päivi Pylvänäinen.

 

PROWADZĄCA:

Katarzyna Dańska. Jestem certyfikowaną analityczką języka ruchu Laban/Bartenieff i certyfikowaną terapeutką tańcem i ruchem. Pracuję z grupami na Dziennym Oddziale Nerwic i indywidualnie w Ośrodku Terapii Tańcem i Ruchem Iba. Uczę studentów Somatyki w Tańcu i Terapii na Akademii Muzycznej w Łodzi. Przez wiele lat pracowałam w Centrum Onkologii prowadząc grupy dla kobiet po mastektomii.

Szkolę się jeżdżąc po całym świecie, ale najwięcej uczę się od osób, które wcale nie chcą się poruszać i wcale nie chcą kontaktu ze swoim ciałem. Spotykamy się, bo sesje ze mną są częścią większego programu terapeutycznego, w którym uczestniczą. Początkowo nieufni, lekceważący. Przestraszeni. To moi najwięksi nauczyciele.

Więcej o mnie…

ORGANIZACJA

Plan: sobota, 24 kwietnia 2021, godz.10.00 -13.00.

Spotkanie odbędzie się przez aplikację Zoom

Inwestycja:  180 zł przy wpłacie do 10 kwietnia 2021, potem 210 zł. Wpłata na konto podane w mailu potwierdzającym rezerwację miejsca.

Pytania i dodatkowe informacje: Kasia@terapiatancem-iba.pl, tel. 501 637 844

Zaświadczenia: Każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie ze wskazaną ilością godzin, tematyką i metodami szkoleniowymi.

Zgłoszenia przez Formularz

    KALENDARZ WYDARZEŃ