JĘZYK RUCHU. ZANURZENIE W ANALIZĘ RUCHU LABANA. 16-17.09 i 25-26.11-2części

Szkolenie składa się z dwóch części (36godzin dydaktycznych) i pracy własnej pomiędzy nimi. 16-17 września oraz 25-26 listopada. Godziny: 16.09.17 , sobota: 10:00-18:00 oraz 17.09.17, niedziela: 10:00-14:30.

Miejsce: Warszawa, Krasińskiego 35A, studio AnyaYoga

Szkolenie pozwala poznać kompleksowe podejście Rudolfa Labana, który „przetłumaczył” fascynujący język ruchu na słowa i tematy życiowe oraz zdobyć wiedzę o głębokim połączeniu ciała z psychiką. Szkolenie daje możliwość poznania i świadomego doświadczenia pierwszego i naturalnego języka ruchu i jego związku zarówno z emocjami jak i myśleniem, odkrywania co często nieświadomie „mówi” się przez ciało. Rozwija umiejętność ucieleśnienia, obserwacji ruchu i pełniejszego zrozumienia siebie oraz drugiego człowieka/grupy, co ułatwia włączanie świadomości ciała do swojej pracy zawodowej z różnymi grupami.

Szkolenie daje konkretną wiedzę, rozwija umiejętności praktyczne i stwarza okazję, by poznać zaawansowany sposób rozumienia, twórczej pracy, przejścia różnych procesów w ruchu, które są zarówno w strukturze jak i pełne kreatywności.

Program ma spójną logikę. Pomiędzy modułami jest do wykonania praca własna (ruchowa i poznawcza). Korzyści z udziału w szkoleniu:
• Poznanie i doświadczenie języka ruchu, kategorii ruchu (przestrzeń, kształt, jakości ruchu, organizacja ciała) i tematów (m.in. wysiłek-regeneracja, bycie ze sobą-bycie z innymi), które zaobserwował R.Laban w ruchu wszystkich ludzi.
• Rozwój ucieleśnionej obecności i dostrojenia do drugiej osoby.
• Praktykowanie empatycznej i jak najobiektywniejszej obserwacji ruchu w różnych kontekstach.
• Przyjrzenie się swojemu podpisowi ruchowemu w wybranych sytuacjach.Pogłębienie rozumienia i praktycznego zastosowania podejścia Laban Bartenieff w pracy z ludźmi.
• Rozwój umiejętności rozumienia drugiej osoby poprzez ucieleśnienie jej wybranych zachowań.
• Ćwiczenie umiejętności poruszania się i nazywania różnych aspektów ruchu.
• Praca z wybraną powtarzającą się myślą lub emocją i strategią ruchową, jaka jej towarzyszy. Rola ciała w regulacji uczuć.
• Przełożenie języka ruchu na wybrane sytuacje zawodowe lub osobiste (projektowanie doświadczeń, praktyki ruchowej lub zajęć ze świadomym włączeniem w nie języka ruchu).

Opis szczegółowy obu części:

16-17.09.2017 Język ruchu. Zanurzenie w analizę ruchu R.Labana. Część 1

Program część 1
1. Relacja pomiędzy ruchem a stanami psychicznymi – wybrane aspekty teorii m.in. za A.Schore, K.Bloom, MDougall, R.Laban, I.Bartenieff
2. Pogłębione doświadczenie kluczowych kategorii ruchu i refleksja na temat ich związku m.in. z uwagą, podejmowaniem decyzji, uwagą, kontrolą emocji, relacjami.
3. Poznanie ruchowych wzorców rozwojowych za I. Bartenieff wzmacniających poczucie bycia we własnym ciele.
4. Praktykowanie jednoczesnego doświadczania, czucia i myślenia w ruchu.
5. Przygotowanie się do własnej praktyki, obserwacji i opisu ruchu w konkretnej sytuacji.

25-26.11.2017 Język ruchu. Zanurzenie w analizę ruchu R.Labana. Część 2

Program, część 2

1. Poszerzenie świadomości własnego podpisu ruchowego, tego, co w nim pojawia się częściej, co rzadziej.

2. Poznanie i doświadczenie sposobów pracy z przykładowymi myślami i emocjami bazujących na ucieleśnieniu i procesach zaprojektowanych w oparciu o język ruchu i proces kreatywny.

3.Rozwój jednoczesnej umiejętności doświadczania i rozumienia tego, co się dzieje (czucie i myślenie).

4.Ćwiczenie umiejętności widzenia i rozumienia drugiej osoby zarówno poprzez słuchanie jej słów jak i języka ruchu.

5.Przełożenie języka ruchu na wybrane sytuacje zawodowe lub osobiste (projektowanie doświadczeń, praktyki ruchowej lub zajęć ze świadomym włączeniem w nie języka ruchu)

6.Podsumowanie szkolenia.

PROWADZENIE: Agnieszka Sokołowska (certyfikowana w Laban Bartenieff Movement System oraz terapii tańcem i ruchem i superwizji), więcej o prowadzącej

FINANSE: 36 godzin dydaktycznych, skrypt z materiałami, konsultacja/superwizja po drugiej części szkolenia na skypie -45minut ( informacja zwrotna dotycząca własnego podpisu ruchowego lub konsultacja przygotowanych zajęć przez uczestnika) – 1100zł (brutto) całość. Płatność za każdą część oddzielnie 550×2 za szkolenie oraz 150zł za konsultację/superwizję.

REZERWACJA MIEJSCA: zapraszam do rozmowy telefonicznej lub przez skype Ważne jest doświadczenie wcześniejszego uczestnictwa w warsztacie, szkoleniu, grupie np. z analizy ruchu, terapii tańcem i ruchem lub innej formy praktyki świadomego ruchu w wymiarze minimum 16 godzin. Aby po rozmowie zarezerwować miejsce, trzeba wpłacić zaliczkę w wysokości 400zł, wchodzi ona w skład całej opłaty za szkolenie, nie jest dodatkowym kosztem. ZAPISY: agnieszka@terapiatancem-iba.pl
DODATKOWE INFORMACJE: Zaliczka i wpłaty w razie zmiany decyzji są zwracane do 16 sierpnia 2017. Jeśli ktoś nie brał udziału w pierwszej części, a chciałby dołączyć do części drugiej , to jest taka możliwość po indywidualnej wcześniejszej pracy z prowadzącą i uzupełnienie materiału.