•  

FUNDAMENTALNE ELEMENTY PRACY Z CIAŁEM. SZKOLENIE. WARSZAWA, 15-16.02.2020

Szkolenie koncentruje się na sposobach wzmacniania cielesnego Ja, jako fundamentu Ja psychicznego.

Poznasz niezbędnik złożony z fundamentalnych doświadczeń ciała, które dają poczucie  fizycznej, realnej obecności, przyjemność przepływu uczuć i ożywiającej energii, siłę i możliwości reagowania. Wzmacniane w ten sposób ciało wspiera siłę psychiczną, integralność człowieka, zakotwicza w tu i teraz, i tworzy bezpieczne ramy dla przeżywania emocji oraz ich regulacji.

Niezbędnik jest wynikiem wieloletniej praktyki i poznanych przez prowadzącą metod: Laban/Bartenieff, Body Mind Centering, techniki terapii tańcem i ruchem. Korzyścią dla ciebie jest możliwość poznania tematu w sposób syntetyczny i wielokrotnie sprawdzony. Ze szkolenia skorzystasz także, jeśli chcesz swoją praktykę somatyczną uzupełnić o wymiar teoretyczny.

DLA KOGO?

Szkolenie dla pracujących i przygotowujących się do pracy indywidualnej i grupowej trenerów, terapeutów, pedagogów, instruktorów, zainteresowanych podejściem ciało/umysł.

CELE SZKOLENIA

Swobodniej i w sposób celowy będziesz projektować i wprowadzać w swojej praktyce doświadczenia ruchowe, które wzmacniają fundamentalne elementy ożywionego, czującego i dynamicznego ciała.

PROGRAM

1. Doświadczysz i poznasz sposoby pracy z
– oddechem i przepływem
– uwrażliwianiem sensorycznym
– granicami ciała
– ugruntowaniem/dysponowaniem ciężarem
– dynamicznymi połączeniami w ciele (Ruchowe Wzorce Rozwojowe)
– rozluźnianiem

2. Praktyczne doświadczenia uzupełnione będą odpowiedzią na pytanie: jak i dlaczego to działa?. Czerpać będziemy z wiedzy o rozwoju psychoruchowym człowieka, neurobiologii, fizyki, ucieleśnienia. Otrzymasz wspierające materiały szkoleniowe

3. Poznasz i wypróbujesz kilka zastosowań i sposobów wprowadzania doświadczeń, adaptując je do specyficznych potrzeb i zasobów grupy/ klienta: np odwołujące się do wyobrażeń, codziennych czynności, zabawy

4. Zaprojektujesz próbkę ćwiczenia dla swojej grupy/ klienta (może być wymyślony) i otrzymasz informacje zwrotne od uczestników i prowadzącej.

5. Otrzymasz wspierające materiały szkoleniowe i zaświadczenie z wyróżnioną ilością godzin szkoleniowych

W czasie szkolenia uczyć będziesz się z 4 źródeł: z własnych refleksji i odczuć z ciała, refleksji innych uczestników, przykładów z praktyki prowadzącej i wiedzy teoretycznej.

PROWADZĄCA

Katarzyna Dańska- certyfikowana terapeutka tańcem i ruchem i analityczka ruchu Laban/Bartenieff. Pracuje  z grupami na dziennym oddziale nerwic, indywidualnie w Ośrodku Terapii Tańcem i Ruchem Iba, który współtworzy. Szkoli studentów Szkoły Terapii Seksualnej Prof. Z. Lwa- Starowicza i Somatyki w Tańcu i Terapii na AM w Łodzi. Odbyła szkolenie Kestenberg Movement Profile w Centrum für Tanz&Therapie w Monachium, które łączy analizę ruchu Labana z perspektywą rozwojową i psychoanalityczną, szkolenie z Ruchu Autentycznego z dyplomem Institue for Integrative Bodywork and Movement Therapy, oraz w szkolenie certyfikujące Laban/Bartenieff Institute of Movement Studies w Tel Awiwie.

OD PROWADZĄCEJ

Każdego tygodnia spotykam się z ludźmi, którzy nie wybierają pracy terapeutycznej ze mną świadomie. Ich program terapeutyczny obejmuje terapię tańcem i ruchem i sesje świadomości ciała i ruchu. Przychodzą niechętnie, nie mogą mieć nieobecności. Za to wylatuje się z programu. I to są moi najwięksi nauczyciele. Ich sceptycyzm, obawy, niekiedy lekceważenie i najczęściej zupełny brak refleksji nad swoją cielesnością, zmusiły mnie do znalezienia takich sposobów pracy, które angażują najbardziej opornych.

MIEJSCE

Anya Joga Studio. Ul. Krasińskiego 35A, Warszawa

INWESTYCJA

Early Price 440 zł do 15.01. 2020,  potem cena wzrasta do 490 zł. Przy rezygnacji do 2 tygodni przed warsztatem, wpłata podlega zwrotowi, po tym czasie w zależności od tego, czy wciąż prowadzone są zapisy, czy wpłata rezerwuje niedostępne dla innych miejsce. Udział w tym szkoleniu gwarantuje Ci zniżkę 20% na jednodniowe pogłębione szkolenie z Ruchowych Wzorców Rozwojowych – do wykorzystania w ciągu roku. Najbliższy termin: 4 kwietnia 2020.

Wpłaty na konto: Iba Katarzyna Dańska nr 061240 1040 1111 0010 0524 3593. W tytule wpłaty: Zaliczka na Terapia tańcem – Fundamentalne Elementy, plus nazwisko, jeśli właściciel konta wpłaca za inną osobę.

ORGANIZACJA

sobota: godz. 10-18 (z 90 minutową przerwą obiadową), niedziela godz. 9-14.30

KONTAKT I PYTANIA

kasia@terapiatancem-iba.pl, tel. 501 637 844

ZAPISY

Wypełnij Formularz Zgłoszenia. Wysłanie Formularza, oznacza zapoznanie się i akceptację warunków Regulaminu Uczestnictwa.

 

REFLEKSJE UCZESTNIKÓW POPRZEDNICH EDYCJI

„Kasiu, spotkanie z Tobą było dla mnie ważnym przeżyciem. Dużo się nauczyłam, spojrzałam z nowej strony na rzeczy, które już znałam. Stworzyłaś atmosferę, w której chciało się być, żeby doświadczyć tego kawałka siebie, którego jeszcze nie znałam. Prowadzisz szkolenie z dużym wyczuciem – czasu, osób uczestniczących i „ciężaru” :)) I chętnie dzielisz się swoim doświadczeniem! To bardzo cenne! Dziękuję!  A innym – polecam!” Ala Bednarczyk

„Dokopałam się do cielesnego ja, ale chciałabym kopać jeszcze i głębiej. Tak aby to „przejście” nie zasypało się już nigdy. Polecam to szkolenie szczególnie osobom, które przeczuwają że ciało i ruch mają niezwykłą siłę ale jeszcze na poważnie się tym nie zajęły” . Kinga Mistrzak, animatorka / pracownica sektora kultury

„Szkolenie w którym miałam przyjemność uczestniczyć było bardzo uświadamiające i dało ogrom narzędzi do pracy własnej oraz pracy z ludźmi. Teoria i praktyka świetnie zostały ze sobą połączone. Dowiedziałam się bardzo wiele o sobie w różnych kontekstach, poznałam też świetnych ludzi. Zajęcia odbywały się w pięknym miejscu. Wyniosłam ze szkolenia więcej, niż wcześniej zakładałam, za co serdecznie dziękuję. Myślę, że to dopiero początek mojej przygody z terapią ruchem.” 
Hanna Moroch, doradca żywieniowy, instruktor pilates

” Brałam udział w warsztacie Kasi Dańskiej „Fundamentalne Elementy Pracy z Ciałem”, warsztat był zorganizowany w uroczym, czystym i ciepłym miejscu, każdy z uczestników miał dla siebie kawałek przestrzeni, żeby poeksplorować siebie jak i zobaczyć siebie w relacji z innymi. Podczas zajęć każdy z nas dostał skrypt z materiałami. Prowadząca jest jedną z najbardziej autentycznych osób jakie kiedykolwiek miałam okazję spotkać. Prowadzi zajęcia w bardzo luźny sposób, jednocześnie pozostając w pełni profesjonalistką. Jej ekspresja i swoboda udziela się innym. Jest uważna na uczestnika, dba o szczegóły. Na pewno wezmę jeszcze udział w innych jej szkoleniach”. Justyna, coach

„Warsztat fundamentalne elementy pracy z ciałem -pokazał mi drogę dotarcia do swojego ciała. Poprzez wiedzę oraz doświadczanie udało mi się na warsztatach odkryć odrobinę swojej prawdy oraz zrozumieć jakimi narzędziami mogę wspierać swoje ciało, tak by było dla mnie solidnym fundamentem. Warsztat i inspiracje jakie otrzymałam podczas zajęć posłużą mi do wzbogacenia mojej pracy z młodzieżą. Dziękuję za ten wspólny czas”. Ewa

„Spojrzenie na ciało nie przez pryzmat bólu, napięć czy ogólnie przyjętego kanonu piękna. Odkrywanie go jako naczynia, które mieści całą mnie, z moimi emocjami, przekonaniami, całą moją historią. Odkrywanie granic, wartości fizycznych, kształtów, które mnie tworzą. Budzenie nowej świadomości siebie, spojrzenie na to co wiem o sobie w inny sposób. Zapytanie siebie czy ja to wiem, czy to jest prawda? Głębokie, ale bezpieczne spotkanie ze sobą, poprzez jedyną część mnie, która nie tworzy fikcji czyli przez ciało”. Michalina

KALENDARZ WYDARZEŃ


  •