EMOCJE W RUCH! 7-8.10.2017, Warszawa

Emocje są obecne w życiu nas wszystkich. Każdy ich doświadcza i wyraża je na swój niepowtarzalny sposób. Nasze emocje są reakcją na codzienne wydarzenia w życiu. Niektóre emocje postrzegamy jako przyjemne i dobre, inne jako negatywne i czasem nie chcemy ich doświadczać. Jednak one są częścią naszej natury i pełnią ważne funkcje, także te trudniejsze emocje zwykle niosą ze sobą cenne dla nas informacje. To od nas zależy jak widzimy emocje, co o nich myślimy, w jaki sposób je wyrażamy i czy umiemy z nich dobrze korzystać.

Emocje warto uszanować, nazwać, zobaczyć i poczuć, i wprowadzić je w ruch. „To mnie poruszyło”, mówimy, gdy jakieś zdarzenie wzbudzi w nas emocje. Ruch i emocje są powiązane w układzie nerwowym poprzez te same ścieżki neurologiczne. Każda emocja ma swój wyraz w określonych gestach, ruchach, mimice twarzy. Samo słowo emocje pochodzi od łacińskiego emovere co oznacza ‘w ruch’.

Podczas dwudniowego warsztatu będziemy poznawać i nazywać emocje w sposób zgodny z ich naturą, a więc angażując także ciało i niewerbalną ekspresję. Wspólnie zastanowimy się do czego są nam potrzebne, jaki jest sens ich przeżywania i co nam daje ich wyrażanie. Będziemy doświadczać ich wpływu na nasze ciała. Spróbujemy odnaleźć moc i mądrość stojącą za różnymi emocjami. Nauczymy się dostrzegać jak nasze przeżywanie poszczególnych stanów wyraża się poprzez ciało. Spróbujemy pokonać ograniczenia w przeżywaniu i wyrażaniu emocji. Zobaczymy jak sposób wyrażania naszych emocji wpływa na innych. Pobadamy nasze emocje w relacjach. Damy przestrzeń wszystkim emocjom i puścimy je w ruch.

Dlaczego warto?

Dowiesz się więcej o emocjach i o tym jaki wpływ mają na twoje życie i relacje
Znajdziesz głębsze połączenie emocji z ciałem
Spotkasz i doświadczysz swoich emocji w ruchu
Będziesz mieć okazję wyrazić swoje emocje w bezpieczny sposób
Będziesz lepiej rozpoznawać swoje stany emocjonalne i lepiej je komunikować
Poznasz kilka sposobów wspomagania się w sytuacjach przeżywania silnych emocji
Program warsztatu dzień pierwszy:
– poznawanie i nazywanie emocji,
– przyjrzenie się swojemu stylowi przeżywania emocji,
– pogłębienie świadomości ciała, doznań fizycznych, ekspresji ruchowej i ich związku z emocjami,
– przekonania, sens, wartość i mądrość emocji,
– emocje w ruch – przyjrzenie się w doświadczeniu wybranym emocjom.

Program warsztatu dzień drugi:
– dynamika emocji,
– trudne emocje w relacjach,
– jak mówić o emocje w sposób konstruktywny,
– jak to co mówią słowa ma się do tego co mówi ciało,
– praca z oddechem, ruchem i ciałem w regulacji emocji.

Prowadzące: Izabela Guzek i Marta Pociecha – psycholożka, psychoterapeutka pracy z procesem, miłośniczka tańca i ruchu we wszelkich możliwych formach.

Organizacja warsztatu
Czas: 7-8.10.2017, godz. 10-18 w sobotę, 10-16 w niedzielę
Miejsce: Warszawa, Studio ZdrowiejTu, ul. Szaflarska 9, przy stacji metra Stare Bielany
Koszt: 360 zł płatne do 7.09 lub w przypadku przyprowadzenia drugiej osoby, pozostali po tym terminie 390zł. Zaliczka 150zł rezerwuje miejsce w grupie, zwrotna w przypadku rezygnacji w terminie do 30.09

Kontakt i zapisy: Iza: izabela@terapiatancem-iba.pl, tel:600 390 008