Labana Tańczenie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Wszystkie styczniowe czwartki. On-Line. Godz. 19.00-19.45

Dlaczego

Orkiestra gra przez cały rok. Wydobywając z nas to, co najlepsze. Taniec podobnie nam służy. Przywraca nam czucie i spontaniczność. Świat potrzebuje czułości. Tańczmy więc. Dla orkiestry i dla siebie. Czyli dla świata.

Co?

Tańczenie to naprawdę dobre określenie tych spotkań. Będziesz na tych spotkaniach poruszać się różnie. Bo Laban/Bartenieff to przymierzanie się do różnych możliwości w ruchu, odkrywanie nowych jakości dla swojego tańca.

Każde spotkanie będzie wokół wybranego tematu ruchowego. Będziesz go eksplorować w prowadzonej rozgrzewce, wspólnej i indywidualnej improwizacji. Będzie także chwila na sprawdzenie, co dla Ciebie wyłania się z ruchu. Bo wiadomo, ruch to opowieść ciała. A ta często coś wyjaśnia, dopowiada, albo pokazuje coś nowego. Inny fragment. Nieznany dotąd głowie. Wyjątkowo jednak, jak na Ibę 🙂 mniej będziemy przy refleksji a więcej przy ruchu. Bo chce nam się tańczyć.

Dla Kogo ?

Spotkania są dla osób, chcą się kreatywnie poruszać, roztańczyć w strukturze prowadzonej przez Kasię Dańską, doświadczoną nauczycielkę języka ruchu Laban/Bartenieff i certyfikowaną terapeutkę tańcem i ruchem. Które wyrażają się lub chcą się wyrażać przez ruch, które chcą zanurzania się w czucie i mądrość ciała.

Laban/Bartenieff

To model praktykowania i patrzenia na ruch człowieka. Ujmuje fenomen ludzkiego ruchu w 4 komponenty: Ciało, czyli co się porusza i na jakiej zasadzie, Przestrzeń, czyli jakie kierunki i ścieżki wybierasz, Kształt, który opisuje relację twojego ciała z przestrzenią i tym samym opowiada o relacjach, które cię motywują, oraz na Dynamiczne Jakości, czyli jak wydatkujesz swoją energię. Każda z nich wiąże się z określonym aspektem naszej psychiki. Więcej..

Jak uczestniczyć?

Wpłacasz cegiełkę na specjalną eSkarbonkę WOŚP   WAŻNE! Nie korzystaj z opcji płatności przez BLIK- wówczas Twoja cegiełka się nie wyświetli. Sam/a wybierasz wysokość cegiełki. Zbieramy jak do puszki. Każda złotówka się liczy 🙂

Jak już wpłacisz cegiełkę, wypełnij poniższy formularz. W mailu zwrotnym otrzymasz link. Zajrzyj do poczty odrzuconej- czasem nasze formularze tam trafiają. Pomożemy też mailowo: kasia@terapiatancem-iba.pl. Możesz dołączyć przez cały styczeń!

Formularz

    KALENDARZ WYDARZEŃ