Aleksandra Rayska

Od 2012 mieszkam i pracuję w Nowym Jorku do Warszawy staram się przyjeżdżać regularnie i prowadzić szkolenia i warsztaty, podczas, których mam szansę dzielić się tym czego nauczyłam się podczas tych lat. A jest tego trochę… Jestem doktorem psychologii klinicznej City University of New York i specjalizuję się w szukaniu połączeń pomiędzy terapią „mówioną” a terapią tańcem i ruchem. Przez 7 lat pracując jako terapuetka tańcem i ruchem w różnych szpitalach psychiatrycznych w Nowym Jorku, odkryłam wiele kreatywnych sposobów pracy z tym co niewyrażalne w słowach.

Ciekawi mnie praktyka uważności (mindfulness) i sposoby w jakie można ją wdrażać w pracę z osobami borykającymi się ze skrajnymi sytuacjami życiowymi, trudnościami z obrazem ciała i wyzwaniami w relacjach.

Lata szkoleń na studiach magisterskich z terapii tańcem i ruchem w Pratt Institute, i podczas certyfikacji z Ruchu Autentycznego, pokazały mi jak wiele jest dróg i sposobów pracy z grupami. Dlatego podczas warsztatów, które prowadzę w Polsce dzielę się sposobami myślenia oraz technikami, które można zastosować w pracy grupowej, zarówno z dorosłymi jak i z dziećmi. Cieszą mnie okazję do tego, żeby prowadzić warsztaty rozwojowe, podczas, których wspólnie możemy eksplorować ukryte zakamarki psychiki. Chętnie prowadzę superwizje przez Skypa.

Poza pracą indywidualną, bardzo także lubię pracować z parami (zarówno parami rodzic – dziecko, jak i z parami partnerów w związku), mam poczucie, że ruch jest unikalnym narzędziem komunikacji jeśli uważnie zastosowany w pracy z parą. Mogę powiedzieć, że robię to co robię, bo ludzie mnie fascynują i zaskakują ciągle na nowo.

Kontakt ze mną

aleksandra@terapiatancem-iba.pl

  • Sylwia Lewczuk, psychoterapeutka
   „Dostałam całą skrzynkę narzędzi do pracy. Już po kilku spotkaniach wykorzystałam nowo poznane techniki w pracy z moimi klientami"
   Sylwia Lewczuk, psychoterapeutka
  • Adela Uchmańska - Jestem poszukiwaczką przeżyć i doświadczeń. Co miesiąc zwołuję Kręgi Kobiet na warszawskim Ursynowie oraz prowadzę spotkania pisarskie. Zapraszam Cię na warsztaty ruchowe, podczas których łącząc różne drogi, takie jak taniec, pisanie, czy rozmowa, integrujemy siebie i budujemy świadomość ciała.  Czytaj więcej
  • Paulina Wycichowska Jestem choreografem, tancerką, pedagogiem tańca i arteterapeutką. Prowadzę warsztaty rozwojowe związane z tańcem i ruchem pod marką I mind the step. Czytaj więcej
  • Agnieszka Wąsik - Jestem trenerką, coachem. Prowadzę warsztaty dotyczące emocji oraz relacji. Łącze oba tematy z pracą z ciałem w oparciu o taniec oraz metody pilates. Prowadzę treningi interpersonalne oraz sesje coachingowe wspierające samoświadomość w trzech obszarach – emocje-ciało-działanie. Czytaj więcej
  • Paulina Szczurzyńska - Jestem psychologiem, psychoterapeutą pracującym w podejściu humanistycznym. Z pasją towarzyszę klientom w odkrywaniu ich nienaruszonej, prawdziwej i autentycznej natury. Poszerzenie i budowanie świadomości cielesnej uważam za istotny element tego procesu. Czytaj więcej
  • Joanna Bładzikowska - Jestem wieloletnią wychowawczynią i pedagogiem młodzieży. Pracuję także z osobami dorosłymi doświadczającymi kryzysu osobistego oraz długotrwałego stresu. Prowadzę warsztaty rozwojowe (także międzykulturowe) w oparciu o pogłębianie świadomości ciała i techniki terapii tańcem i ruchem, również w języku angielskim i rosyjskim. Czytaj więcej
  • Joanna, uczestniczka indywidualnej terapii tańcem i ruchem
   "W ruchu powoli napełniam się sobą"
   Joanna, uczestniczka indywidualnej terapii tańcem i ruchem
  • Uczestniczka wakacyjnych warsztatów
   "Dzięki warsztatom zatrzymałam się w przestrzeni przeznaczonej na bycie – odczuwanie, doświadczanie, przeżywanie – także z poziomu ciała. Spotkanie z pozostałymi uczestnikami doprowadziło mnie do nowego spotkania ze sobą – głębokiego, prawdziwego i poruszającego"
   Uczestniczka wakacyjnych warsztatów
  • Ula Rudzka-Stankiewicz
   „Cudowne doświadczenie. Nowa perspektywa do pracy z grupą. Dostałam mnóstwo inspiracji i gotowych struktur do wykorzystania. Dziękuję!”
   Ula Rudzka-Stankiewicz
  • Olga Stobiecka – Rozmiarek, trenerka dramy
   "Bardzo doceniam wyważony program szkolenia. Zbalansowana ilość doświadczeń. Spora dawka wiedzy. Wyczerpujące dyskusje o poznanych narzędziach i możliwość ćwiczenia ich w roli prowadzącej grupę – bardzo rozwijające. Polecam serdecznie."
   Olga Stobiecka – Rozmiarek, trenerka dramy
  • Magda, psychoterapeutka
   "Niesamowite doświadczenie. Spotkanie z własnym ciałem, wyrażanie emocji i przeżyć przez ruch. Polecam wszystkim. Wzięłam dla siebie nie tylko pracę własną, ale narzędzia do pracy z innymi".
   Magda, psychoterapeutka
  • "Bezpieczna, wspierająca atmosfera. Niespieszny, komfortowy rytm prowadzenia zajęć. Wskazówka, że każdy ruch jest dobry. I tak było."
   Agata Zadka, pedagog-terapeuta

  ZESPÓŁ


  Izabela Guzek


  600 390 008
  izabela@terapiatancem-iba.pl

  Jestem certyfikowaną psychoterapeutką i superwizorem terapii tańcem i ruchem, psychologiem. Pracuję z dziećmi i rodzinami. Prowadzę terapię z dorosłymi, sesje Ruchu Autentycznego i warsztaty rozwojowe.


  Katarzyna Dańska


  501 637 844
  kasia@terapiatancem-iba.pl

  Jestem certyfikowaną terapeutką tańcem, specjalistką analizy ruchu. Prowadzę terapię indywidualną,  sesje pracy z ciałem i rozwoju podpisu ruchowego, a także Ruch Autentyczny.