5 edycja: TRENING ŚWIADOMOŚCI: CIAŁA, MYŚLI, EMOCJI, RELACJI, 21-22.10.2017

Trening Świadomości stworzony został w oparciu o podejscie Laban Bartenieff Movement (LBMS) oraz elementy terapii tańcem i ruchem. 5 zjazdów składa się na spójny cykl zajęć w trybie sobotnio-niedzielnym. Jest to autorski program prowadzony przez Agnieszkę Sokołowską (certyfikat Laban International Movement Studies) . Program skierowany jest do osób chcących rozwinąć swoje umiejętności zawodowe i osobiste. Zapraszam przede wszystkim tych, którzy intensywnie pracują z ludźmi: terapeutów, arteterapeutów, coachów, socjoterapeutów, trenerów, nauczycieli, rehabilitantów, instruktorów jogi, pilatesu i innych technik ruchu oraz osoby, które chcą wzbogacić swoje życie poprzezgłębokie doświadczenie siebie w ciele. Korzyścią (poza pracą własną) jest poznanie kluczowych elementów języka ruchu, kategorii ruchu, tematów życiowych obserwowanych w ciele i rozwój umiejętności pracy poprzez ciało nad tematami emocji, relacji, przekonań.

Program ma spójną logikę. Pomiędzy spotkaniami jest do wykonania ciekawa praca własna (ruchowa i poznawcza).

Tytuły modułów:

21-22.10.17 Obudzenie Świadomości, czyli wprowadzenie do Laban Bartenieff Movement System.
9-10.12.17 Kształtowanie, czyli relacje ze sobą i z innymi.
6-7.01.18 Emocje w ciele, ciało w emocjach.
17-18. 02.18 Harmonia Przestrzeni. Ruch i myślenie.
7-8.04.18 Świadomość ruchu prowadząca do transformacji
szczegółowy opis każdego modułu znajduje się poniżej
Praktyczne cele i korzyści z udziału w Treningu:

Praktyczne poznanie kategorii ruchu odnoszących się do Ciała, Myśli, Emocji i Relacji,

– Rozwój empatii kinestetycznej, rozumienia ruchu,

– Praktyka komunikacji niewerbalnej, odzwierciedlenia, dostrojenia

– Poznanie rozwojowych wzorców ruchowych i ich związku zarówno z psychiką jak i z fizycznością

– Poszerzenie wglądu w uniwersalne komponenty ludzkiego ruchu (podejmowanie decyzji, kontrola vs odpuszczanie emocji, wpływanie na innych, uważność),

– Praca z emocjami, zaciekawienie jak przejawiają się w ciele np.radość, zdziwienie, smutek, złość, zaintrygowanie,

– Pogłębienie rozumienia własnego podpisu ruchowego

– Ćwiczenie obserwacji rozumienia ruchu w różnych sytuacjach

– Doświadczenie Bartenieff Fundamentals, które dotyczą anatomii, dynamiki i naturalnego, zdrowego ruchu

Program Treningu Świadomości: ciała, emocji, myśli i relacji jest objęty przedmiotem praw autorskich. Uczestnicy otrzymują komplet materiałów warsztatowych do własnego wykorzystania w celach zawodowych. Wydawane są Zaświadczenia o udziale w Treningu wraz z ilością godzin i opisaniem zawartości merytorycznej Programu.

Godziny i miejsce: Sobota 10.00-18.00, niedziela 10.00-14.00, Warszawa, Krasińskiego 35A, (niedaleko metra plWilsona, studio AnyaJoga). Pomiędzy warsztatami ciekawa praca własna. Po zakończeniu cyklu uczestnicy otrzymują Zaświadczenia o ilości godzin szkolenia wraz z informacją o zawartości merytorycznej.

Laban Bartenieff Movement System (LBMS) wspiera połączenie między ciałem, emocjami a umysłem. Jest językiem ruchu, pierwszym i obecnym przez całe życie. Zrozumienie go poprawia jakość życia w aspektach: relacji, emocji, uwolnienia się od ograniczających przekonań, myśli. LBMS pozwala poznać tzw indywidualny podpis ruchowy i poszerzyć rozumienie siebie o perspektywę tego, co wyraża się poprzez ciało. Tego jak różne strategie, nawyki (te uświadomione i nieuświadomione) wpływają na różne obszary życia zawodowego i osobistego. Indywidualny podpis ruchowy ujmuje się w czerech podstawowych komponentach pozostających ze sobą w nieustannej relacji: Ciało (Body), Dynamiczne Jakości Ruchu (Effort), Kształt (Shape), Przestrzeń (Space) . Odpowiadają one kolejno za doświadczenie, emocje, relacje i myślenie. Dotyczą one ekspresji, zorientowania na wykonywanie zadań, kontaktu ze sobą i z innymi, relacji między wydatkowaniem energii, wysiłkiem, pracą, mobilizacją, a odpoczynkiem, regeneracją.

Obudzenie Świadomości, czyli wprowadzenie do Laban Bartenieff Movement System

Ugruntowanie bycia obecnym w Ciele: przepływ ruchu, kontakt z oddechem, centrum
Podstawowe kategorie ruchu i ich związek z psychiką: Ciało, Jakości Ruchu, Kształt, Przestrzeń (Body, Effort, Shape, Space)
Łączenie Ciała i Umysłu poprzez praktykę ćwiczeń Bartenieff
Sztuka ucieleśnionej, obiektywnej i obecnej obserwacji
Kształtowanie, czyli relacje ze sobą i z innymi.

Postawa ciała (5 stałych kształtów) i jej wpływ na relacje
Gospodarowanie energią w relacjach: bycie ze sobą vs bycie z innymi
Autentyczna komunikacja niewerbalna, dostrojenie bez tracenia siebie ( np.zbliżanie, oddalanie, otwarcie, zamknięcie)
Piękno i harmonia rotacji, połączenia ciała, różne perspektywy
Emocje w ciele, ciało w emocjach.

Co, gdzie, kiedy i jak, czyli dynamiczne jakości ruchu, a stany emocjonalne
Ekspresja i energia fraz (początek, środek, koniec, jednostajność)
Rozpoznawanie swoich preferencji i strategii w różnych sytuacjach zawodowych i osobistych
Rozwojowe wzorce ruchowe
Harmonia Przestrzeni. Ruch i myślenie.

Relacja między własną przestrzenią osobistą a przestrzenią zewnętrzną i przestrzenią innych ludzi
Praca z przekonaniami i myślami
Miejsca, ścieżki zewnętrzne, centralne, spokojne i burzliwe i ich znaczenie
Łączenie myśli, emocji i działania
Świadomość ruchu prowadząca do transformacji

Budowanie fraz i praktyki ruchowej w konkretnych celach (np. odpoczynku, mobilizacji, koncentracji, budowania relacji, radzenia sobie ze stresem itd.)
Łączenie tematów ruchowych i psychologicznych – jak pracować wychodząc od jednego lub od drugiego
Język ruchu a nasza codzienna komunikacja
Praca nad własnymi preferencjami ruchowymi i odkrytymi wzorcami
Co zrobić, aby wziąć udział:

Aby wziąć udział w Programie zapraszam do umówienia się na 30 minutową konsultację telefoniczną lub przez skype. Koszt udziału w całym cyklu przy płatności całej kwoty przed pierwszymi zajęciami wynosi 1670pln ( 5 warsztatów, każdy po 15 godzin). W przypadku oddzielnej płatności za każdą część koszt wynosi (5x 400 pln). Płatności należy dokonać najpóźniej na 3 tygodnie przed każdym warsztatem. Miejsce na Treningu rezerwuje przedpłata w wysokości 300zł (wchodzi ona w całkowitą sumę, nie jest dodatkową opłatą). Jest zwracana w przypadku rezygnacji do 15 września. Nr konta 09 1050 1025 1000 0092 2127 9707.

Informacje i zapisy u prowadzącej Agnieszka Sokołowska: dancepsychotherapy@gmail.com, tel.kom +48 604 537 533. Ponieważ jest to cały spójny Cykl istnieje możliwość dołączenia najpóźniej na trzeci warsztat, po wcześniejszej konsultacji i uzupełnieniu materiału na indywidualnych konsultacjach. W przypadku rezygnacji z udziału w Cyklu w czasie jego trwania płatność nie podlega zwrotowi.

Kilka refleksji osób biorących udział w poprzednich Treningach Świadomości:

”Poczułam, że mam większą uważność na to, co się dzieje z moim ciałem oraz w „mowie ciała” innych osób, z którymi mam kontakt, „Zdobyłam nowe narzędzie do pracy zawodowej i kierunek do pracy własnej z ciałem”, „Biorę ze sobą wykorzystanie ruchu do pracy z emocjami i przekonaniami”, „Mam teraz szersze i głębsze rozumienie ruchu i więcej pomysłów do pracy z pacjentami”, „Odczułam radość z doświadczenia emocji w ciele”, „Pracuję z dziećmi i bardzo zaciekawiły mnie ich jakości ruchowe”, „Ciało stało się podpowiedzią”, „Uwolniłam się od oceny i znalazłam odpowiedzi w ruchu”, „Mogłam przyjrzeć się schematom, w których byłam, pomogło mi to poprawić relacje z pracownikami w firmie, którą prowadzę, „Interesująca jest dla mnie relacja Ciało-Myśl-Ruch i to, że mogę od różnych stron pracować nad zmianą- zaczynać od ruchu lub od przekonania, które jest w myśli”, „Mam w sobie dużo większą pewność siebie i akceptację dla innych”, „Trening otworzył świadomość, rozpuścił oceny i sądy”, „Czuję, że życie jest fascynującym procesem, że ciało ma swoją mądrość, energię i tajemnice. Czuję, że wiem, kim jestem wszystko, co noszę w sobie to jak studnia bez dna, duchowy wszechświat” .